Akce 2018

Leden

Novoroční vycházka

Pondělí 1. ledna 2018 od 14:00 hodin

Vycházka do okolí Lán první den v novém roce. Sraz je ve 14:00 hodin naučné stezky, proti budově Lesní správy. Půjdeme ke krmelci, dále navštívit prase Bertu na Nových Dvorech a ti nejzdatnější mohou dojít až na Pánovku k Hejkalovi. Pro děti je připraven malý test znalostí, se kterým mohou pomáhat i rodiče. Těšíme se na Vás.

Fotogalerie z Novoroční vycházky ke stažení zde.

Maškarní merenda

Neděle 21. ledna 2018 od 14:00 do 17:00 hodin, sokolovna Lány

Pro všechny princezny, víly, šašky, indiány a jiné pohádkové bytosti bude připraven tanec, maškarní rekordy, soutěže, volba nejkrásnějších masek, otevřená herna Domečku pro nejmenší děti a občerstvení. Letos vás bude bavit tým Diskotačení s Bárou Ladrovou s myšákem Edou a dalšími pohádkovými bytosmi. S dokonalým maškarním převlekem Vám pomůžeme "Maškarním salónu", který nabídne malování obličej a melírování vlasů. Přijďte s námi oslavit 11. narozeniny Klubu pro rodiče a děti - Domečku. Těšit se můžete na velký narozeninový dort.
Těšíme se na Vás.

Pořadatel:  Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Vlastenecko dobročinný spolek baráčníků Lány - Vašírov, Obec Lány, TJ Sokol Lány, Diskotačení

Únor

Březen


Čtení pro celou rodinu
Veřejná burza knih
Výtvarná soutěž pro děti

Neděle 18. března 2018 od 14:00 hodin do 17:00 hodin v Muzeu T. G. Masaryka v Lánech

Srdečně Vás zveme na další literární odpoledne. Letos se budeme věnovat tvorbě české autorky Ivony Březinové, které přislíbila na akci osobní účast!  Od podzimu 2017 je vyhlášena výtvarná soutěž pro děti Základní a Mateřské školy v Lánech, aby nakreslily obrázky inspirované tvorbou zmíněné autorky.

V průběhu odpoledne bude v muzeu probíhat burza knih. Pro děti bude připravena jarní výtvarná dílna. Prohlédnout si můžete výstavu výtvarných prací lánských a vašírovských dětí přihlášených do výtvarné soutěže. Výtěžek z celé akce darujeme některé lánské knihovně (obecní/školková/školní) na zakoupení nových knih. Přijďte strávit příjemné odpoledne ve společnosti knih. Kavárna muzea Vás zve na dobrou kávu a občerstvení.

Pořadatel: Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Muzeum T.G.Masaryka v Lánech, Mateřská škola Lány, Základní škola Lány GH. G. Masarykové, Obec Lány

Duben


Úklid lánského lesa a okolí.

Valná hromada

Úklid dětského hřiště v rámci Dne Země

Květen

Červen


XIII. Lánský den plný her

Sobota 2. června 2018 od 13:00 do 18:00 hodin, dětské hřiště u Židovského rybníka v Lánech.

Pořadatel: Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Modelářský klub Lány a okolí, Vlastenecko dobročinný spolek baráčníků Lány - Vašírov, SDH TGM Lány, Sportovní stáj Lány - Vašírov, Obec Lány

Červenec/SrpenPříměstský tábor v Domečku

Připravíme dva turnusy příměstského tábora. O termínech a možné rezervaci budeme včas informovat.

Říjen/Listopad


Dýňořezání


Pořádá Naše Lány z.s. a Obec Lány

Přijďte si s námi vyrobit originální lucernu. Vše co budete potřebovat, dostanete od nás. S sebou si vezměte pracovní oblečení, dobrou náladu a svůj hrnek na teplý čaj. Nože na vyřezávání budou vydávány jen dospělému doprovodu dětí! 

Lampiónový průvod


Listopad


Prosinec

Mikulášská herna

Voňavý advent