Akce 2020

Leden

Novoroční vycházka

Úterý 1. ledna 2020 od 14:00 hodin

Vycházka do okolí Lán první den v novém roce. Sraz je ve 14:00 hodin naučné stezky, proti budově Lesní správy. Půjdeme ke krmelci, dále navštívit prase Bertu na Nových Dvorech a ti nejzdatnější mohou dojít až na Pánovku k Hejkalovi. Pro děti je připraven malý test znalostí, se kterým mohou pomáhat i rodiče. Těšíme se na Vás.

Fotogalerie z Novoroční vycházky ke stažení zde.

Maškarní merenda

Neděle 26. ledna 2020 od 14:00 do 17:00 hodin, sokolovna Lány

Pro všechny princezny, víly, šašky, indiány a jiné pohádkové bytosti bude připraven tanec, maškarní rekordy, soutěže, volba nejkrásnějších masek, otevřená herna Domečku pro nejmenší děti a občerstvení. Letos vás bude bavit tým Diskotačení s Bárou Ladrovou s myšákem Edou a dalšími pohádkovými bytosmi. S dokonalým maškarním převlekem Vám pomůžeme "Maškarním salónu", který nabídne malování obličej a melírování vlasů. Přijďte s námi oslavit 13. narozeniny Klubu pro rodiče a děti - Domečku. Těšit se můžete na velký narozeninový dort.
Těšíme se na Vás.

Pořadatel:  Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Vlastenecko dobročinný spolek baráčníků Lány - Vašírov, Obec Lány, TJ Sokol Lány, Diskotačení

Pozvánka na Maškarní merendu ke stažení zde.

Únor

Březen

Valná hromada

Valná hromada se uskuteční v sobotu 21. března 2020 od 12:00 do 16:00 hodin v prostorách Domečku v lánské sokolovně. Zveme všechny členy, příznivce i sympatizanty.


Čtení pro celou rodinu
Veřejná burza knih
Výtvarná soutěž pro děti

Neděle 29.března 2020 od 14:00 hodin do 17:00 hodin v Základní škole v Lánech.

Srdečně Vás zveme na další literární odpoledne. Letošní volba padla na spisovatele, dramatika a novináře Karla Čapka (který by oslavil 130 výročí narození) a současnou autorku, dětskou psycholožku Zuzanu Pospíšilovou. Od prosince 2019 je vyhlášena výtvarná soutěž pro děti Základní a Mateřské školy v Lánech, aby nakreslily obrázky inspirované tvorbou obou autorů.

Na program zavítá osobně spisovatelka Zuzana Pospíšilová, která bude s dětmi besedovat a podepisovat knihy.

V průběhu odpoledne bude v Základní škole Lány probíhat burza knih. Pro děti bude připravena jarní výtvarná dílna. Prohlédnout si můžete výstavu výtvarných prací lánských a vašírovských dětí přihlášených do výtvarné soutěže. Výtěžek z celé akce darujeme některé lánské knihovně (obecní/školková/školní) na zakoupení nových knih. Přijďte strávit příjemné odpoledne ve společnosti knih. Připravena bude i kavárna s občerstvením.

Pořadatel: Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Základní škola Lány GH. G. Masarykové, Mateřská škola Lány, Obec Lány

Duben

Úklid dětského hřiště v rámci Dne Země

Květen

Červen

XIIII. Lánský den plný her

Sobota 6. června 2020 od 13:00 do 18:00 hodin, dětské hřiště u Židovského rybníka v Lánech.

Pořadatel: Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Modelářský klub Lány a okolí, Vlastenecko dobročinný spolek baráčníků Lány - Vašírov, SDH TGM Lány, Sportovní stáj Lány - Vašírov, Obec Lány

Červenec/Srpen

Příměstské tábory v Domečku

27. 7. - 31.7. 2020

3. 8. - 7.8. 2020

Září

Říjen

Dýňořezání

Již šestým rokem přivážíme dýně do Lán, ze kterých společně s dětmi můžete vyrobit originální podzimní lucernu. Letos akce proběhne  17. října okolo obecního úřadu v Lánech od 14:00 do 17:00 hodin. Dýni si objednejte včas!
Vše, co budete potřebovat, dostanete od nás. S sebou si vezměte pracovní oblečení, dobrou náladu a svůj hrnek na teplý čaj. Nože na vyřezávání budou vydávány jen dospělému doprovodu dětí! Jediné co musíte udělat, je přihlásit se o svoji dýni.


Lampiónový průvod

V pátek 23. října od 18:00 hodin. Sraz u lánského hřbitova. Průvod půjde ulicemi Lán a na Židovském rybníku bude připravený ohňostroj. Masky a převleky dětí i dospělých vítány.

Pořadatel: OS Naše Lány
Partneři: Obec Lány, SDH TGM Lány, Městská policie Nové Strašecí

Listopad


Prosinec

Mikulášská herna

Lánské přástky

V sobotu 12.12.2020 v lánské sokolovně budeme přítomni s drátkovací dílnou pro děti v rámci adventního programu. Přijďte pobejt a strávit příjemně den se svými dětmi, sousedy a přáteli.