Pomáháme ostatním

2024

2023

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Podzimní darované oblečení již bylo přesměrováno na nový lánský sběrný kontejner KLOKTEX.

červnu jsme v rámci akce Dětský sportovní den u sokolovny vybrali vstupné ve výši 13.110,- a celý výtěžek jsme darovali TJ Sokol Lány.

V březnu jsme v rámci benefiční akce LiStOVáNí pro celou rodinu ve škole pořádali Burzu knih a získali jsme částku 15.216,- Kč. Výtěžek jsme darovali Spolku rodičů a přátel dětí a školy při ZŠ Charlotty Garrigue Masarykové Lány.

V březnu jsme pořádali tradiční jarní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do NO Romodrom, o.p.s. ve Slaném a na ubytovnu statku ČZU pro ukrajinské uprchlíky.

2022

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do NO Romodrom, o.p.s. ve Slaném a na ubytovnu statku ČZU pro ukrajinské uprchlíky.

2021

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do NO Romodrom, o.p.s. ve Slaném a Dětského domova v Rozdělově.

2020

V měsíci březnu, v dubnu a v květnu jsme se zapojili do skupiny, která ve vsi šila roušky, které byly nedostatkovým zbožím. Kdo ze spolku mohl, přiložil ruku k dílu a domácnosti do sebe vstřebaly kromě školy on-line také šicí a střihačské dílny. Pomáhali jsme se sháněním a výrobou nedostatkové dezinfekce, lahviček a ochranných rukavic a distribucí do lánských a vašírovských domácností a obchodů.

2019

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do NO Romodrom, o.p.s. ve Slaném a Dětského domova v Rozdělově.

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu, díky burze knih, získali částku 14.127,- Kč. Peníze jsme věnovali Obecní knihovně Lány na rozšíření knižního fondu.

V březnu jsme pořádali tradiční jarní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do Azylového domu v Kladně a Dětského centra v Kladně - Rozdělově.

 

2018

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu, díky burze knih, získali částku 12.649,- Kč. Peníze jsme věnovali Mateřské škole Lány na rozšíření knižního fondu.

2017

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do NO Romodrom, o.p.s. ve Slaném a Dětského domova v Rozdělově.

V dubnu jsme uklidili les podél hlavních cest ve směru od Lesní správy Lány k obornímu plotu a okolí Pánovky. Nalezené odpadky zlikvidovali zaměstnanci Lesní správy Lány.

V březnu jsme pořádali tradiční jarní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do Azylového domu v Kladně a Dětského centra v Kladně - Rozdělově.

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu, díky burze knih, získali částku 10.174,- Kč. Peníze jsme věnovali Základní škole Ch. G. Masarykové Lány na rozšíření knižního fondu.

2016

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu, díky burze knih, získali částku 9.493,- Kč. Peníze jsme věnovali Obecní knihovně v Lánech na rozšíření knižního fondu.

V březnu jsme pořádali tradiční jarní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do Azylového domu v Kladně a Dětského centra v Kladně - Rozdělově.

V červnu jsme věnovali část výtěžku z dětského dne plného her ve výši 10.000,- Kč Vlastenecko dobročinné obci baráčníků Lány - Vašírov na pořízení nového tradičního kroje.

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do Azylového domu v Kladně a Dětského centra v Kladně - Rozdělově.

2015

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu, díky burze knih, získali částku 8.388,- Kč. Peníze jsme věnovali Mateřské škole Lány na rozšíření knižního fondu knihovny školky a na nákup pomůcek do přírodovědné učebny mateřské školky.


V dubnu jsme pořádali tradiční Jarní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do Azylového domu v Kladně a Dětského centra v Kladně - Rozdělově.

V říjnu jsme uklidili les v lokalitě Pod starým zámkem a polní cestu mezi Lány a Rynholcem. Nalezené poklady a odpadky odvezly dvě obecní multikáry.

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do Azylového domu v Kladně, Dětského domově v Rozdělově a jeho pobočce ve Stochově.

Připojujeme písemné poděkování z Azylového domu v Kladně:
Dobrý den vážená paní Drastilová,
ráda bych vám všem poděkovala jménem maminek za donešené oblečení a hračky, velmi si vaší pomoci vážíme. A posílám pár foteček.
S pozdravem
Kateřina Lapáčková, pracovnice AD Kladno

2014

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu díky burze knih získali částku 5.250,- Kč. Peníze jsme věnovali na Základní škole CH. G. Masarykové Lány na nákup nových knih.

V dubnu při jarní burze dětského oblečení jsem udělali sbírku oblečení pro nastávající maminku Šárku Ř. z Lán, která není v lehké životní i sociální situaci. Máme velkou, že jste na naši výzvu reagovali a sešla se opravdu velká spousta oblečení, plenek, peřinek, povlečení, i kočárků a dalších věcí potřebných a užitečných. Věci jsme přebrali a protože jich bylo opravdu hodně a Šárka čeká pouze jedno miminko, rozhodli jsme se nadbytečné oblečení odvést do Dětského domova na Stochově, Dětského centra v Kladně - Rozdělově a Azylového domu v Kladně. Děkujeme Vám, že jste vyslyšeli naši prosbu a pomohli sbírkou Šárce Ř a mnoha dětem a sociálně znevýhodněným rodinám. 

Připojujeme písemné poděkování z Dětského centra v Kladně - Rozdělově:

Dobrý den,
ráda bych Vám poděkovala za věnované věci.
Moc nás těší, že jste na děti z našeho Dětského centra mysleli, věci sebrali a i tu dálku dovezli!
Vím, že to chce určitou dávku energie i času – u nás se všechny věci užijí.
Použijeme je pro naše děti, nebo pro děti pěstounů, nebo pro děti rodičů, kteří zde děti měli, ale – naštěstí – se domů vrátili a o něž se dále staráme. Myslete na nás dále.

Mgr. Pavla Krčová, sociální pracovnice, Dětské centrum Kladno

V červnu jsme na Lánském dni plném her na dětském hřišti získali částku 20.587,- Kč. Peníze jsme použili na provoz Domečku, který v tomto roce nezískal dotaci od Ministerstva práce a sociálních věcí.

V říjnu jsme pořádali podzimní burzu oblečení, botiček a hraček. Opět se sešla velká spousta věcí, které jsme odvezli do Azylového domu v Kladně.

Připojujeme písemné poděkování:

Dobrý den,
děkujeme Vám za přivezené věci - oblečení, botičky, hračky. Maminky si rády věci rozebraly. Ještě jedenkrát děkujeme.

S pozdravem Jana Vošmíková, sociální pracovnice, Azylový dům Kladno

2013

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu díky burze knih získali částku 6.855,- Kč. Peníze jsme věnovali na rekonstrukci Obecní knihovny – dětského oddělení.

Oblečení, hračky a botičky vybrané během jarní dětské burzy jsme věnovali do Azylového domu Gloria v Praze.

V červnu jsme na dětském dni plném her na dětském hřišti získali částku 22.751,- Kč. Peníze jsme věnovali na rekonstrukci Obecní knihovny – dětského oddělení.

2012

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu díky burze knih, které věnovali občané Lán i okolí, získali částku 3.398,- Kč. Peníze jsme věnovali Mateřské škole Lány na pořízení nových knih.

V dubnu jsme odvezli dětské oblečení z burzy do Fondu ohrožených dětí - Klokánek v Hostivici.

V červnu jsme na dětském dni plném her na dětském hřišti vydělali částku 15.810,- Kč, kterou jsme investovali do pronájmu mobilní toalety na dětském hřišti v Lánech v roce 2012. Mobilní toaleta s umyvadlem je k dispozici všem uživatelům hřiště.

V červnu jsme se svou prací a i finančním darem podíleli na rekonstrukci toalet, které využívá Klub pro rodiče a děti – Domeček. Proběhla zde instalace dvou nových umyvadel + baterií, zavedení teplé vody a vymalování prostor.

V říjnu jsme oblečení z podzimní dětské burzy věnovali do Azylového domu Gloria v Praze.

2011

V březnu jsme v rámci benefiční akce Čtení pro celou rodinu díky burze knih, které věnovali občané Lán i okolí, získali částku 4.172,- Kč. Peníze jsme věnovali Základní škole CH. G. Masarykové Lány na nákup nových knih.

Na jaře i na podzim jsme odvezli dětské oblečení z burzy do Fondu ohrožených dětí - Klokánek v Hostivici.

V červnu jsme na dětském dni plném her na dětském hřišti vydělali částku 16.145,- Kč, kterou jsme investovali do pronájmu mobilní toalety na dětském hřišti v Lánech v roce 2011. Mobilní toaleta s umyvadlem je k dispozici všem uživatelům hřiště.

2010

V únoru jsme pořádali maškarní merendu.  Vybrané "ošatné" v maškarní šatně jsme se rozhodli  věnovat  ve prospěch sbírky "Na pomoc faře". Částku 1.092,- Kč použije Římskokatolické farnost v Novém Strašecí, která lánskou faru v Zámecké ulici vlastní, na opravu plotu.

V březnu jsme v rámci Čtení pro celou rodinu na burze knih, které věnovali občané Lán i okolí, získali částku 2.772,- Kč, kterou jsme věnovali Místní knihovně v Lánech na nákup nových knih.

V dubnu jsme odvezli dětské oblečení z burzy do Fondu ohrožených dětí - Klokánek v Hostivici.

V květnu jsme na dětském dni plném her na dětském hřišti vydělali na vstupném a ve stánku s občerstvením částku 13.586,- Kč, kterou jsme věnovali obci Lány na výměnu dopadových ploch okolo herních prvků na dětském hřišti v Lánech.

2009

V červnu jsme uspořádali benefiční akci Lánský den plný her jehož výtěžek ve výši 15.566,- Kč věnujeme na pořízení pryžové dopadové plochy ke skluzavce pro nejmenší děti na dětském hřišti u Židovského rybníka v Lánech.

Během dubnové jarní burzy oblečení jsme shromáždili sbírku dětského, dámského i pánského oblečení, obuvi a hraček pro Azylový dům Gloria v Praze.

V březnu jsme v Muzeu TGM v Lánech uspořádali již potřetí benefiční akci „Čtení pro celou rodinu aneb pomáháme mateřské školce“. Návštěvníci se letos seznámili s tvorbou Ondřeje Sekory. Výtěžek z burzy knih ve výši 3 085,-Kč jsme věnovali Mateřské škole Lány na pořízení nových knih. Několik knih si opět vybrala i paní Machačová, lánská knihovnice, do obecní knihovny.

2008

Během roku 2008 jsme pomáhali obci Lány při plánování rekonstrukce dětského hřiště ve Vašírově.

Na podzim jsme zakoupili cvičební pomůcky, které využívá odbor všestrannosti TJ Sokol Lány. Jedná se o cvičební podložky, Chi-toning míčky na posilování, šátky na břišní tance.

21. září sme uspořádali benefiční akci „Hejbni kostrou pro základní školu". Cílem sportovního odpoledne bylo získat finanční prostředky na dovybavení venkovního hřiště u základní školy zejména floorbalovými mantinely, brankami a dalšími pomůckami. Výtěžek z akce 53 104,-Kč obdržela Základní škola CH. G. Masarykové v Lánech. Akce navázala na dvě předchozí etapy pořádané Sdružením rodičů a přátel školy ve spolupráci se Základní školou Lány "Přiletíme jako střely vydělat na mantinely a Školní akademie".

30. března při příležitosti měsíce knihy jsme v Muzeu TGM v Lánech uspořádali benefiční akci „Čtení pro celou rodinu aneb pomáháme školní knihovně". Akce byla zaměřená na tvorbu českého autora Vojtěcha Steklače. Nedílnou součástí byla burza knih, jejíž výtěžek ve výši 3 075,-Kč jsme věnovali Základní škole CH. G. Masarykové v Lánech na pořízení nových knih do školní knihovny. Encyklopedie, které se v burze sešly, byly věnovány do školní knihovny. Několik knih si vybrala i paní Machačová, lánská knihovnice, do obecní knihovny.

16. února jsme uspořádali benefiční akci „Maškarní merenda" v lánské sokolovně, která byla zároveň 1. narozeninami Domečku. Během příjemně stráveného odpoledne se nám podařilo vydělat 11 052,-Kč. Peníze jsme věnovali TJ Sokol Lány na plánovanou výměnu oken v budově Sokola.

2007

Mateřská škola Lány vyrobila i v roce 2007 přání k Novému roku pro firmy a občany, kteří se rozhodli darovat některou z potřebných pomůcek pro její činnost. Občanské sdružení zprostředkovalo odběr přání mezi MŠ a zájemci. Děti si tak vlastní pílí pod vedením svých učitelek vydělali částku Kč 10.000,-. My děkujeme všem, kteří si přání objednali.

22. září jsme uspořádali benefiční akci "Hejbni kostrou pro školku", jejíž cílem bylo připravit příjemné odpoledne plné her, zábavy, hudby a dobrého jídla pro celou rodinu a získat finanční prostředky na pružinová houpadla pro zahradu Mateřské školy v Lánech. Díky vynikající spolupráci s ředitelkou MŠ Lány paní Mílou Vaněčkovou a dalšími učitelkami jsme připravili pestré odpoledne a i počasí bylo k našim plánům velmi vstřícné a svítilo po celý den. Pro děti i rodiče byly připraveny soutěže, vystoupení dětí z MŠ, TJ Sokol Lány i dorostenek, ukázka jízdy RC autíček na dálkové ovládání, malování na obličej, prodejní výstava prací dětí z MŠ a maminek z lánského Domečku, bohatá tombola, založení knihy rekordů s klaunem Kristyánem, ukázky výcviku psů lánské kynologické organizace, Lánské kolo, cvičení pro maminky i babičky a v neposlední řadě chutné domácí občerstvení - to vše za skvělého moderování Kamily Barochové a hudební kulisy DJ Jiříkse. Díky štědrým sponzorům "Lánského kola", všem příchozím návštěvníkům se podařilo vybrat neuvěřitelnou částku cca Kč 52.000,-. Děkujeme všem co přišli, podpořili dobrou věc, bavili se a pomáhali!

V září jsme pomohli se žádostí o grant Obecnímu úřadu v Lánech na rekonstrukci dětského hřiště ve Vašírově. Zorganizovali jsme se přípravné schůzky s vašírovskými rodiči, zajistili jsme cenové nabídky úprav hřiště, zjišťovali jsme dílčí údaje k vyplnění žádosti na Krajském úřadu Středočeského kraje. Grant byl podán a nyní držíme palce, aby byl připravený projekt vybrán mezi velkou konkurencí!

V září jsme pořídili cvičební pomůcky které využívá kromě Klubu pro rodiče Domečku i odbor všestrannosti TJ Sokol Lány - jedná se o 10 ks tyčí flexibar, 10 ks podložek na cvičení, 10 ks cvičících šál.

24. března jsme uspořádali v Muzeu TGM v Lánech akci "Čtení pro celou rodinu aneb pomáháme lánské knihovně". Ve spolupráci se Základní školou v Lánech jsme připravili úryvky z knih Astrid Lindgrenové, která by se v roce 2007 dožila 100 let. Pozvali jsme žáky Základní umělecké školy Rakovník, kteří přivezli divadelní představení "Ronja, dcera loupežníka". K zakoupení byly knihy A. Lindgrenové z nakladatelství Albatros. K vidění byly všechny lánské kroniky s výkladem lánského kronikáře pana Františka Pošty. Každý příchozí mohl podpořit lánskou knihovnu ve vyhlášené akci "Burza knih aneb projekt Pomáháme lánské knihovně" a darovat knihu ve prospěch lánské knihovny. Z darovaných knih bylo vybráno cca 50 titulů na obohacení knižního fondu lánské knihovny. Zbývající knihy byly nabídnuty veřejnosti k odkoupení. Navíc tedy lánská knihovna získala částku Kč 2.527,- k nákupu nových knih.

2006

Mateřská škola Lány vyrobila v roce 2006 přání k Novému roku pro firmy a občany, kteří se rozhodli darovat některou z potřebných pomůcek pro její činnost. Občanské sdružení zprostředkovalo odběr přání mezi MŠ a zájemci. Děti si tak vlastní pílí pod vedením svých učitelek vydělali částku Kč 12.000,-. My děkujeme všem, kteří si přání objednali. V roce 2007 budou děti vyrábět novoroční přání také, svou objednávku můžete zaslat na emailovou adresu: .
Ukázky prací - fotogalerie

V říjnu jsme pomohli se žádostí o grant Základní škole CH. G. Masarykové v Lánech na úpravy hřiště za budovou školy. Zúčastnili jsme se přípravných schůzek, zajistili jsme cenovou nabídku úprav hřiště, zjišťovali jsme dílčí údaje k vyplnění žádosti na Krajském úřadu Středočeského kraje. ZŠ Lány grant na rekonstrukci získala ve výši Kč 200.000,- a rekonstrukce hřiště proběhla v červenci a srpnu 2007. Nyní je hřiště k dispozici škole i široké veřejnosti.

Dne 3. září uspořádalo naše sdružení benefiční akci, jejíž cílem bylo přispět finančně TJ Sokol Lány na odizolování severní a západní strany objektu sokolovny. Pro všechny zájemce z řad dětí, rodičů a prarodičů byly připraveny rozmanité sportovní disciplíny v novém víceúčelovém areálu za sokolovnou. Výdělek benefiční akce "Hejbni kostrou pro sokolovnu ", o který se zasloužili všichni návštěvníci, činil skvělých Kč 15.158,-. Tuto částku TJ Sokol Lány použije v příštím roce na odizolování severní nebo západní strany budovy sokolovny. Děkujeme tímto všem, kteří přišli podpořit dobrou věc, dále dobrovolným pomocníkům a sponzorům, kteří nás podpořili.

Občanské sdružení obstaralo dubové dřevo, které darovalo Modelářskému klubu Lány a okolí pro stavbu dřevěného mola na Židovském rybníku v Lánech. Modeláři postavili molo 15. července a bude sloužit při modelářských ukázkách, spolku dobrovolných hasičů i široké veřejnosti.

Mateřská škola Lány získá dřevěné obložení pro stávající pískoviště a pro nové pískoviště, které je ve výstavbě. Obložení dodá firma Tomovy parky s.r.o., dárcem je firma DREXX s.r.o., Lány. Zprostředkovatelem materiálního daru mezi dárcem a obdarovaným je sdružení. Dodávka dřevěného obložení bude realizována v měsíci srpnu.
Stávající stav pískoviště
Budoucí stav po obnově obložení.