Akce 2020

Leden

Novoroční vycházka

Úterý 1. ledna 2020 od 14:00 hodin

Vycházka do okolí Lán první den v novém roce. Sraz je ve 14:00 hodin naučné stezky, proti budově Lesní správy. Půjdeme ke krmelci, dále navštívit prase Bertu na Nových Dvorech a ti nejzdatnější mohou dojít až na Pánovku k Hejkalovi. Pro děti je připraven malý test znalostí, se kterým mohou pomáhat i rodiče. Těšíme se na Vás.

Fotogalerie z Novoroční vycházky ke stažení zde.

Maškarní merenda

Neděle 26. ledna 2020 od 14:00 do 17:00 hodin, sokolovna Lány

Pro všechny princezny, víly, šašky, indiány a jiné pohádkové bytosti bude připraven tanec, maškarní rekordy, soutěže, volba nejkrásnějších masek, otevřená herna Domečku pro nejmenší děti a občerstvení. Letos vás bude bavit tým Diskotačení s Bárou Ladrovou s myšákem Edou a dalšími pohádkovými bytosmi. S dokonalým maškarním převlekem Vám pomůžeme "Maškarním salónu", který nabídne malování obličej a melírování vlasů. Přijďte s námi oslavit 13. narozeniny Klubu pro rodiče a děti - Domečku. Těšit se můžete na velký narozeninový dort.
Těšíme se na Vás.

Pořadatel:  Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Vlastenecko dobročinný spolek baráčníků Lány - Vašírov, Obec Lány, TJ Sokol Lány, Diskotačení

Pozvánka na Maškarní merendu ke stažení zde.

Fotogalerie k nahlédnutí zde.

Únor

Březen

Valná hromada

Valná hromada se uskuteční v sobotu 21. března 2020 od 12:00 do 16:00 hodin v prostorách Domečku v lánské sokolovně. Zveme všechny členy, příznivce i sympatizanty.


Čtení pro celou rodinu - je zrušeno
Veřejná burza knih
Výtvarná soutěž pro děti

Neděle 29.března 2020 od 14:00 hodin do 17:00 hodin v Základní škole v Lánech.

Srdečně Vás zveme na další literární odpoledne. Letošní volba padla na spisovatele, dramatika a novináře Karla Čapka (který by oslavil 130 výročí narození) a současnou autorku, dětskou psycholožku Zuzanu Pospíšilovou. Od prosince 2019 je vyhlášena výtvarná soutěž pro děti Základní a Mateřské školy v Lánech, aby nakreslily obrázky inspirované tvorbou obou autorů.

Na program zavítá osobně spisovatelka Zuzana Pospíšilová, která bude s dětmi besedovat a podepisovat knihy.

V průběhu odpoledne bude v Základní škole Lány probíhat burza knih. Pro děti bude připravena jarní výtvarná dílna. Prohlédnout si můžete výstavu výtvarných prací lánských a vašírovských dětí přihlášených do výtvarné soutěže. Výtěžek z celé akce darujeme některé lánské knihovně (obecní/školková/školní) na zakoupení nových knih. Přijďte strávit příjemné odpoledne ve společnosti knih. Připravena bude i kavárna s občerstvením.

Pořadatel: Naše Lány z.s.
Spolupořadatel: Základní škola Lány GH. G. Masarykové, Mateřská škola Lány, Obec Lány

Leták na Čtení pro celou rodinu ke stažení zde.
Leták na výtvarnou soutěž ke stažení zde.
Burza knih leták ke stažení zde.

Obrázky z výtvarné soutěže - Mateřská škola Lány

Obrázky a práce z výtvarné soutěže - Základní škola Lány

Duben

Úklid dětského hřiště v rámci Dne Země - je zrušeno

Květen

Červen

XIIII. Lánský den plný her

Letáček - akce je zrušená

Červenec/Srpen

Příměstské tábory v Domečku

27. 7. - 31.7. 2020 - Jumanji

Fotogalerie z tábora Jumanji zde

3. 8. - 7.8. 2020 - NERFky - zachraňte svět!

Fotogalerie z tábora NERFky - zachraň svět! zde

Září

Říjen

Dýňořezání

Již šestým rokem přivážíme dýně do Lán, ze kterých společně s dětmi můžete vyrobit originální podzimní lucernu. Letos akce proběhne  17. října okolo obecního úřadu v Lánech od 14:00 do 17:00 hodin. Dýni si objednejte včas!
Vše, co budete potřebovat, dostanete od nás. S sebou si vezměte pracovní oblečení, dobrou náladu a svůj hrnek na teplý čaj. Nože na vyřezávání budou vydávány jen dospělému doprovodu dětí! Jediné co musíte udělat, je přihlásit se o svoji dýni.


Lampiónový průvod

V pátek 23. října od 18:00 hodin. Sraz u lánského hřbitova. Průvod půjde ulicemi Lán a na Židovském rybníku bude připravený ohňostroj. Masky a převleky dětí i dospělých vítány.

Pořadatel: OS Naše Lány
Partneři: Obec Lány, SDH TGM Lány, Městská policie Nové Strašecí

Listopad


Prosinec

Mikulášská herna

Lánské přástky

V sobotu 12.12.2020 v lánské sokolovně budeme přítomni s drátkovací dílnou pro děti v rámci adventního programu. Přijďte pobejt a strávit příjemně den se svými dětmi, sousedy a přáteli.